Wanneer het warm is heb ik weinig zin om te koken, maar wel zin in lekker eten en dan is deze perzik burrata salade een uitkomst. Serveer er wat toast of stokbrood bij en ik ben een blij mens.
Perzik burrata salade
De perzik gril je kort, puur om extra smaak eruit te krijgen. Je zou dit heel eventueel kunnen overslaan als de perziken echt heel rijp zijn. Perzik is natuurlijk al lekker zoet maar door het te bakken karamelliseer je het en dat geeft wel een extra dimensie aan de salade. Burrata kun je tegenwoordig bij elke supermarkt krijgen. Ik koop vaak die van Zanetti en dan de mini variant, dat verdeelt wat makkelijker dan 1 grote. Wil je de salade wat vullender maken, dan kan je ook nog wat extra sla toevoegen. Sowieso dien ik er altijd stokbrood of geroosterd brood bij. Dit is wat mij betreft echt de ideale lichte maaltijd, of je kunt het als bijgerecht doen bij een bbq. Ook erg lekker!
Perzik burrata salade
Ingrediënten
- 2 perziken
- 2 el olijfolie
- 2 tl honing
- 10 gram basilicum, grof gesneden
- 2 mini bolletjes burrata of 1 grote
Instructies
- Snij de perzik in partjes. Verhit een klein beetje olie in een koekenpan en bak de perzik kort aan beide kanten aan, tot deze net begint te verkleuren.
- Maak de dressing door de olijfolie, honing en basilicum te mengen. Breng op smaak met peper en zout.
- Verdeel de perzik op een bord, trek de burrata open en verdeel over de perzik. Verdeel de dressing hierover, garneer nog met een beetje extra grofgemalen peper en dien op met stokbrood.
Benieuwd naar een video van hoe ik deze perzik burrata salade maak? Deze staat hier! Het is natuurlijk geen ingewikkeld recept, maar soms is het gewoon fijn om te handelingen te zien.
