De Beemster Graskaas is er weer! Deze kaas wordt gemaakt van de melk van de eerste weidegang en heeft een korte rijpingstijd. Het resultaat is een frisse en romige kaas, die dus ook maar heel beperkt beschikbaar is. Wacht dus zeker niet te lang als je zin hebt in deze kaassalade met Graskaas, het zou zonde zijn deze mis te lopen.
Kaassalade
Voor deze kaassalade gebruik ik een mengsel van mayonaise, crème fraîche, bieslook, mosterdzaad en een mespuntje mosterd. Verder garneer ik mijn kaassalade met verse kiemen. Dit is optioneel, maar versterkt wel het frisse aspect van de kaas. Ik snijd de kaas trouwens in blokjes omdat de kaas dus zo romig is en dit lekkerder is qua textuur in de salade.
Kan je geen genoeg krijgen van deze kaas en ben je op zoek naar inspiratie wat je er nog meer mee kan maken, naast natuurlijk gewoon lekker op je boterham doen, kijk dan eens naar dit recept van de krieltjessalade.


Kaassalade met Beemster Graskaas
Ingrediënten
- 150 gram Beemster Graskaas, in kleine blokjes gesneden
- 1 el mayonaise
- 2 el crème fraîche
- 2 el fijngehakte bieslook
- 1 el mosterdzaad
- 1 mespunt mosterd
- brood/stokbrood
- kiemen als garnering
Instructies
- Meng de mayonaise, crème fraîche, bieslook, mosterdzaad en mosterd met de blokjes kaas. Je kunt de kaassalade eventueel hoger op smaak brengen met wat peper en zout. Bewaar afgedekt in de koelkast totdat je de kaassalade gebruikt. Verdeel wat opeen broodje en garneer met verse kiemen.
Dit artikel is gemaakt in samenwerking met Beemster.
1 zegt:
555