Tomatensalade met burrata

Deze tomatensalade maak ik in de zomer heel erg vaak. Vaak serveer ik toast bij de salade, maar soms doe ik alles op toast (de burrata en dan de gemarineerde tomaat).
Tomatensalade met burrata

Deze tomatensalade met burrata en toast is mijn go-to maaltijd voor wanneer het te heet is en ik geen puf heb om ook maar iets te doen (dus 3x per jaar, waarschijnlijk 3 dagen achter elkaar haha). Het is snel klaar, je kunt het grotendeels preppen en belangrijkste, het is heerlijk!

Tomatensalade met burrata

Je kunt elke soort tomaat gebruiken voor deze. Ik heb vaak nog wel wat trostomaten en cherrytomaten liggen, dus die gebruik ik vaak. De vorige keer had ik groente tomaat op de kop getikt en die werkte ook heel goed. De burrata doe je er pas bij vlak voor het opdienen. Ik had dit keer burrata bij de kaasboer gekocht en die was echt enorm en super lekker. Wil je toch graag met eigen ogen zien hoe je dit maakt, het recept heb ik hier op Insta gedeeld en hieronder staat de tiktok.

https://www.tiktok.com/@foodfromclaudnine/video/7394026307350187296

Tomatensalade met burrata
Pin recept
Print
Laat je review achter!

Tomatensalade met burrata

Tomatensalade met burrata
Bereidingstijd13 minuten
Totale tijd15 minuten
Servings: 2

Ingrediënten

  • 1 sjalot, fijngesneden
  • 2 tenen knoflook, fijngehakt
  • Handje verse basilicum, fijngehakt
  • 500 gram tomaten, naar keuze, in plakjes of als je cherrytomaten gebruikt gehalveerd
  • 2 a 3 el olijfolie
  • 1 bol burrata

Instructies

  • Meng de sjalot, knoflook, basilicum en tomaat met de olijfolie. Breng goed op smaak met peper en zout, tomaat heeft best wat zout nodig.
  • Dit kan je direct op een bord doen, maar je kunt dit onderdeel ook eerder maken. Verdeel daarna een bol burrata over het tomatenmengsel, schenk wat van de olie en het sap in je kom over de burrata en doe over het geheel nog wat grofgemalen peper.
  • Serveer met (zuurdesem) toast.
Claudia’s favoriete keuken­producten

Nu bij Bol.com

Bonus menu week 19

Bonus menu week 19

Cheesecake en jam skilletcookie

Cheesecake en jam skilletcookie

Caesar clubsandwich

Caesar clubsandwich

Boursin eiersalade op brioche

Boursin eiersalade op brioche

Ik heb zin in

Deel deze post