Ga terug
–+ servings
Luikse bosbes wafels
Recept afdrukken
Laat je review achter!

Luikse bosbes wafels

Luikse bosbes wafels
Voorbereidingstijd1 uur
Bereidingstijd29 minuten
Totale tijd1 uur 30 minuten
Servings: 6

Equipment

  • wafelijzer

Ingrediënten

  • 75 gram boter
  • 50 gram melk
  • 1 zakje droge instant gist
  • 200 gram patentbloem
  • 50 gram lichtbruine basterdsuiker
  • 1 ei
  • rasp van 1 citroen
  • 1 tl zout
  • 100 gram parelsuiker
  • 100 gram blauwe bessen

Instructies

  • Smelt de boter met de melk in een steelpannetje. Ik houd de pan op het vuur tot de boter begint te smelten, haal dan van het vuur af en laat in de resthitte verder smelten (zo verdampt er zo min mogelijk melk). Als het goed is, is dus nu net iets water dan kamertemperatuur, maar is het nog warm laat het dan afkoelen. Voeg de gist toe en meng door.
  • Doe in een kom de patentbloem, de lichtbruine basterdsuiker en het boter/melk/gist mengsel. Voeg ook het ei, het zout en de citroenrasp toe. Kneed dit door tot je een samenhangend glad deeg hebt. Dek af en laat 45 minuten rijzen.
  • Voeg na het rijzen de parelsuiker en de bessen toe en meng dit door het deeg heen door middel van stretch&folds. Echt kneden moet je niet doen want dan plet je de bessen.
  • Maak dan 6 porties van ongeveer 70 gram en vorm deze in een bolletje. Leg dit op een bebloemde bakplaat, dek af en laat nog eens 20 minuten rijzen.
  • Verwarm het wafelijzer en bak de bollen deeg af totdat de buitenkant goudbruin is, maar het liefst zo kort mogelijk. Bij mijn wafelijzer duurde het 5 minuten voordat het deeg gaar was, maar je wilt ook zeker niet te lang bakken want dan kunnen de wafels droog worden.
  • Serveer direct met toppings naar keuze, ik ben voor Griekse yoghurt en een fruitsaus gegaan.